Офис мебел за офиси

Офис мебели, офис мебел

Запази във фаворити



Синдикация

Мебели от Мебелите RSS 2.0
Митове свързани с мебелите от дърво и мебели от масив Печат Е-мейл
Новини за мебели - Мебели от Мартина Стил

Митове за мебели

Всеки от Вас е чувал какви ли не твърдения за мебелите, който използваме в ежидневието и в бита ни. Крайно време е да си зададем въпроса и да разберем кои от тях са истина и кои - просто митове. 

Мит 1: Мебелите от миналото, които са се изработвали на ръка, ръчно правени са били по-качествени от съвременните

Истината е че съвременните методи и материали за снаждане-сглобяване на мебелите са се увеличили в пъти от времето на ръчно изработваните мебелни продукти.Обратно на широко разпространеното мнение, един от най-старите методи за сглобяване на мебелите и мебелните е било лепилото.Именно лепилата,които се използват днес са много по-добри от в миналото. Освен това съвременните покрития и политури /повечето от които са на растителна основа/ са многократно подобрявани от старите методи - те притежават по-голяма издръжливост, предпазват дървения материал-покритие много по-добре и му придават по-силен блясък.

Мит 2: Защитния слой на мебелите трябва да бъде подхранван

Това твърдение е в резултат на погрешно разбиране.С течение на времето защитният слой наистина може да изгуби мазнини от структурата си, което от своя страна да доведе до напукването му. Въпреки това не е необходимо да подхранвате покритието с допълнителни мазнини, тъй като каквото и да се опитвате да правите, то ще продължава да се износва и нищо не е в състояние да спре този процес.

Това не означава, че е безсмислено да третирате мебелите и мебелните повърхности с восък или политура - нанасянето на твърд восък веднъж годишно гарантира най-добрата защита на мебелният продукт. Масите, столовете и кухненските шкафове , които се използват всекидневно, е добре да бъдат обработвани с восък повече от веднъж на година. Восъкът предпазва от надраскване на дървото, придава му уникален вид и дори действа срещу наслояването на прах по мебелите.

Мит 3: Дървесното покритие - фурнирът на мебелите не е качествен

Това е най-абсурдното твърдение за мебелите. При закупуването на мебели и мебелировка, повечето потребители не си правят труда дори да погледнат какъв вид е фурнирът използван при фурнированите мебели. Всъщност едни от най-качествените, най-издръжливи и най-красиви мебели, които се предлагат на пазара, са тези,при които се използва естествен фурнир. Откъде идва тогава погрешната представа и разбиране?

Горчивият опит на потребителите показва,че поради голямото желание да се сдобиете с нови мебели,а и да спестите малко пари повечето от Вас не си правят труда да разберат какъв вид фурнир е използван за мебелите,които желаете да закупите. Купувайки наизуст Вие попадате на мебели с меламиново а дори и с хартиено покритие, щамповани на вакум преси наподобяващи дърво. В крайна сметка този материал се отлепя при навлизането на влага и по този начин разваля цялата мебел. Поради тази причина хората започват да свързват думата "фурнир" с некачествените и евтини мебели. Всъщност истината е друга, естествени фурнири датират още от времето на Древен Египет - тогава са използвали тънък слой от някое по-екзотично дърво с цел да предпазят дървото отдолу и да направят мебелите още по-здрав и красив.

Мит 4: Материалът-масивът,от който са направени мебелите е жив и има нужда да диша.

Масивът е жив само докато е част от дървото . Материалът, от който са изработени мебелите няма нужда нито да диша, нито да бъде подхранван с каквито и да е масла. Друг е въпросът, че масивът притежава редица качества, едно от които е свойството да "диша", тоест да поглъща или отдава влагата в зависимост от измененията на атмосферните условия, като по този начин поддържа оптимални нива на влажност и кислороден баланс.


Подобни мебелни новини:

Мебелни продукти със същите тагове:  мебелни митове мебели дървени мебели дърво мебелите масив мебел Copyright © Мебели в София от Мартина Стил, 2006-2010. Най-добрите мебелни продукти на най-добра цена директно от производител.
Последна промяна на тази страница в нашия уеб сайт ( 14 май 2009 )
 
< Предишна   Следваща >